Sosyal medya sitelerinin kullanımı ile  13 yaşın altındaki çocuklar içinde kullanım hakkı tanınması gerektiği açıklandı. Çocuklar için sosyal medya tasarısı Facebook için yeni bir şey değildi. Daha önceden çalışmalara başlamış olmaları, programın daha iyi yerlere gelmesi için ve açıkların giderilmesidir.

Aralık ayında, özellikle 13 yaşın altındaki kullanıcılar için tasarlanmış yeni bir görüntülü sohbet ve mesajlaşma uygulaması. Messenger Kids’i piyasaya sürdü . Uygulama bir telefon numarası veya Facebook hesabı gerektirmiyor. Çocukların ebeveynleri tarafından önceden onaylanmış arkadaşlar ve aile üyeleri listesine bağlanmalarına izin veriyor.

Facebook

Facebook’un kendisi 13 yaş ve üstü katı bir yaş sınırına sahiptir (genç çocuklara ait hesaplar silinir). Ancak gençlerin gizlilik ve refahlarını korumaları için okullarla birlikte çalışıyor.

“Bugün çocuklar, dijital teknolojiye eşi benzeri görülmemiş bir erişime sahipler ve okullara ve ebeveynlere orta okul çağında [13-18 yaşları arasında] başlamak için onlara destek vermek için daha fazla yardım ve uzmanlık vermeye kararlıyız”, Antigone Davis, Facebook Güvenlik Başkanı söyledi.

Bu günlerde çocuklarımızı korumak için elimizden geleni yapmaktayız. Bu tip uygulamalar sayesinde bir nevi içimizin biraz daha rahatlamasını sağlayabiliriz.

Çocuklar için sosyal medya uygulaması büyük ihtimalle tüm ebeveynleri sevindirecek tarzda bir uygulama. Uygulama detaylarına baktığımızda direk çocuklarınızın sizden gizli girişlerini engelliyor. Uygulama üyelik aşamaları da sizin doğrultunuzda yani onayınıza göre ilerlemektedir.

Arkadaşlarına kadar sizin seçebiliyor olmanız bu denetimin ne kadar sıkı olabileceğini bizlere kanıtlıyor.

Related Post

Leave a Comment