Ankara’nın sosyal medya ajansı On1 Medya’nın bu yazısında;

2018’in en en popüler sosyal mecralarından biri olan TikTok ile ilgili ilginç bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu platform üzerinde müzikleri kullanılan DJ Atik, yönlendirmelerden kazandığı miktarı açıkladı.

TikTok videolarında müzikleri kullanılan ve platformda hızla yükselen Atik, özellikle yapılan yönlendirmeler sayesinde milyonlarca insana erişmeyi başardı.

DJ Atik TikTok videolarından 168 bin dolar kazandı!

Bilmeyenler için, TikTok üzerinde insanlar belli müzikler ve ses kalıplarınıkullanarak farklı içerikler üretiyorlar. Özellikle ülkemizde inanılmaz popüler olan uygulama, dünya çapında da ciddi bir kullanıcı sayısına erişmiş durumda. Bu içeriklerle oluşturulan yönlendirmeler de, telif sahiplerine büyük faydalarsağlıyor.

Platform üzerinde hazırlanan binlerce videoda müzikleri kullanılan Atik, özellikle iTunes ve Shazam yönlendirmeleriyle ciddi gelir elde etti. Bu yönlendirmeler sayesinde ayda 168 bin dolar kazandığı açıklayan Atik, TikTok’un bu başarıda büyük katkısı olduğunu ifade etti.

Yine bu yönlendirmelerle beraber iTunes’ta dünya listelerine giren DJ Atik, Shazam’da ise dünyada ilk 38‘e kadar yükselmiş.

 

 

 

 

Kaynak: https://shiftdelete.net/tiktok-videolarindan-ayda-168-bin-dolar-kazandi

Related Post

Leave a Comment