Ankara’nın sosyal medya ajansı On1 Medya bu yazısında;

YouTube üzerinde çekmiş olduğu videolar ile birlikte, 8.8 milyon abone ulaşan Enes Batur, hakkında üç ayrı suçtan dolayı soruşturma başlatıldı.

Enes Batur üç ayrı suçtan dolayı davalık oldu!

Oldukça büyük hayran bir kitlesine sahip olan Enes Batur‘a, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme, kişilerin huzur ve sükununu bozma, sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret gibi suçlardan dolayı soruşturma açıldığı kamuoyuna duyuruldu.

20 Ekim tarihinde şaka amacıyla çekmiş olduğu video ile birlikte amcasına hakaret etmesi birçok kişi ve kurum tarafından oldukça büyük tepki ile karşılanmıştı.

Daha sonrasında ise Gerçek Final videosu ile birlikte olayların perde arkasını takipçilerine gösteren, Batur daha sonrasında ise bu durumu kısaca sosyal bir deney olarak nitelendirmişti.

Fakat, 20 Ekim‘de yayınlamış olduğu video sonrasında izleyiciler CİMER’den Batur’a suç duyurunda bulunmuşlardı. Sonrasında ise gelen şikayetleri dikkate alın Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı, yapmış olduğu incelemeler sonrasında ünlü YouTuber‘a yukarıda belirtmiş olduğumuz sebeplerden dolayı soruşturma başlattı.

Büyük tepki uyandıran videoda neler olmuştu?

Türkiye’de büyük bir hayran kitlesi bulunan Batur, amcasına ve eşine hakaret ettiği videoyu gelen tepkiler üzerine YouTube kanalından kaldırdı.

Hayranları tarafından tabiri caizse eleştiri bombardımanına tutulan ünlü YouTuber, amcasını Murat Surgurtekin’i kışkırtmak için çektiği video sosyal medyada büyük tepki gördü.

Videoda amcasına, ‘‘ Sen adam olsan bir işe yarasan, karın güzel olur, 200-300 kilo olmaz. Salak salak hareket etme. Sen adam mısın? Adana’da neydin, ne oldun?” gibi ifadelerde bulunan ünlü YouTuber adeta hayranlarını şoke etmişti.

 

 

Kaynak: https://shiftdelete.net/enes-batur-davalik-oldu

Related Post

Leave a Comment