WhatsApp’ta ‘pişmanlık’ süresi uzatıldı. Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta atılan mesajı silmek için verilen süre uzatıldı. WhatsApp, yanlışlıkla atılan veya yollandıktan sonra pişman olunan mesajlar için yeni bir düzenleme daha yapıyor. 2017’de yapılan güncelleme ile yanlışlıkla atılan veya atıldıktan sonra pişman olunan mesajlar 7 dakika içerisinde silinebiliyordu. WhatsApp, bu güncellemeyi geliştirme kararı aldı.

Yeni hazırlanan düzenlemeye göre bu süre 4096 saniyeye, yani 1 saat 8 dakika 16 saniyeye çıkıyor. Test aşamasında olan bu güncellemenin Mayıs ayı içerisinde hem iOS hem de Android kullanıcıları için yayımlanması bekleniyor.

Bu saya de silinen mesajları bir nevi geri alma ya da pişmanlık olarak tabir ettiğimiz etken süresi hayli uzun olacak gibi duruyor. Bu özellik ile beraber ne konuştuğunuzu kanıtlama gibi etkenler ortadan kalkacağa benziyor. Yaklaşık 1 saat önceki mesajı bile silme özelliği sizlere sunabiliyor.

WhatsApp

Yanlışlıkla attığınız mesajları her zaman 7 dakika içerisinde fark edemeyebiliyoruz. Artık kafamız rahat bir şekilde hatalı mesajlardan kurtulabileceğiz.

Related Post

Leave a Comment