Ankara Sosyal Medya Yönetimi Ajansı On1 Medya’nın bu yazısında;

Merve Atuk Toker, L’Oréal Türkiye kurumsal dijital direktörü oldu

2014’ten bu yana L’Oréal Türkiye’de çeşitli rollerde başarılı işlere imza atan  Merve Atuk Toker, yeni dönemde Kurumsal Dijital Direktörü (CDO) görevini üstlenecek.

The Coca Cola Company ve Schwarzkopf Henkel’deki başarılı kariyerinin ardından, 2014 yılında L’Oréal Türkiye Tüketici Ürünleri Divizyonu’na Pazarlama Müdürü olarak katılan ve sonrasında Pazarlama ve Yeni İş Geliştirme Direktörü rolünü üstlenen Merve Atuk Toker, görev süresi boyunca tüketici odaklı, inovatif, stratejik büyüme planlarının oluşturulması ve hayata geçirilmesine başarıyla liderlik etti.

Merve Atuk Toker, son iki senedir yürüttüğü Ülke E-Ticaret Koordinasyonu görevininin yanı sıra dijital dönüşüm süreçlerinde önemli rol oynayan Dijital Beceri Geliştirme Liderliği ile L’Oréal Türkiye stratejisini belirleyen ve Türkiye’deki start-up ekosistemi ile güçlü bağlar inşa ederek yenilikçi iş birlikleri sağlayan Açık İnovasyon Projesi’nin liderliğini de üstlenmişti. Başarılı kariyer geçmişi, güçlü dijital uzmanlığı ve üstlendiği pozisyonlarda sergilediği vizyoner yaklaşımı ile Merve Atuk Toker, L’Oréal Türkiye’nin Tekno-Güzellik vizyonu doğrultusundaki dijitalleşme çalışmalarına rehberlik edecek.

Madame Coco’da üst düzey atama

Madame Coco’nun 1 Aralık 2020 tarihi itibariyle Satış ve Pazarlama Genel Müdür pozisyonuna Cemal Cem Işık atandı.

Son olarak Actera Grup ve Esas Holding ortaklığında olan Mars Sportif bünyesinde Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunu üstlenen Işık, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği’nden mezun olmasının ardından Executive MBA eğitimini Sabancı Üniversitesi’nde tamamladı. Kariyerine 2001 yılında Amerika’da elektronik eşya perakende markası olan Circuit City’de Satış Danışmanı olarak başlayan Işık, aynı firmada Bölge Müdürlüğüne kadar yükselmiş, ardından yapı malzemesi perakende markası olan Lowes’de Bölge Müdürlüğü pozisyonunda çalıştı. Işık, yaklaşık sekiz yıllık yurt dışı deneyiminin sonrasında Türkiye’ye dönüş yaptı.

Cem Balıkçıoğlu, Simon-Kucher&Partners Global ortağı seçildi

Uluslararası yönetim danışmanlığı şirketi Simon-Kucher & Partners İstanbul Ofisinde Direktör olarak görev yapan Cem Balıkçıoğlu, global ortaklar arasına katıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Ekonomi yüksek lisans derecesi alan Cem Balıkçıoğlu, Simon-Kucher & Partners’da danışman olarak çalışmaya başladı.  2018 yılında Yönetici ve 2019 yılında Direktör unvanlarını alan Balıkçıoğlu, 2021 yılı Ocak ayı itibarıyla Simon-Kucher & Partners’daki görevini global ortak olarak devam ettirecek.

Merck Türkiye’den Onkoloji İş Birimi Direktörlüğüne Yeni Atama

Merck Türkiye İş ve Operasyon Mükemmelliyet Direktörü Dağhan Güçlü, bundan böyle görevine “Onkoloji Terapötik Alan Direktörü” olarak devam edecek.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans eğitimini, Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nde Yüksek Lisans (Executive MBA) eğitimini ve aynı zamanda INSEAD’da Pazarlama eğitimini tamamlayan Güçlü, 2017 yılında Merck Onkoloji ekibine Pazarlama Müdürü olarak katıldı. Bavencio lansman hazırlık süreçlerini ve bu süreçte iş ortağı olan Pfizer ile yapılan işbirliğini başarıyla yönetti. Dağhan Güçlü, 2018 yılından bu yana ise İş ve Operasyon Mükemmelliyet Direktörlüğü görevini üstlendi.

Bayer’de, Uluslararası pozisyonlarda Türk yönetici sayısı artıyor!

ilimsel inovasyon alanında birbirinden farklı pek çok kariyer seçeneği sunan Bayer Türk’ün, 5 çalışanı yurtdışı pozisyonlarda görevlendirildi. Dünyanın farklı yerlerinde ofisi bulunan Bayer’in uluslararası varlığı, çalışanlara birçok fırsat sunuyor. Türkiye’de görev alan Zeynep Ece Bilge, Erdem Sarıkaya, Ahmet Kesim, Elif Tek ve Beste Doğar, Bayer’e yurtdışından katkı sağlamaya devam edecek.

Farma / Özel Tedaviler / Pulmoner Hipertansiyon Pazarlama ve Satış Departmanı’nda Ürün Müdürü olarak çalışmakta olan Erdem Sarıkaya, Bayer İngiltere, Oftalmoloji Dijital İçerik Müdürü olarak görevlendirildi.

Farma / Özel Tedaviler / Hematoloji & Onkoloji Pazarlama ve Satış Departmanı’nda Ürün Müdürü olarak çalışmakta olan Zeynep Ece Bilge, Bayer Belçika’ya Onkoloji İş Birimi Satış ve Pazarlama Müdürü olarak atandı.

Radyoloji Bölümü’nde Pazarlama Müdürü – Türkiye & Sub-Region EU II olarak çalışmakta olan Ahmet Kesim, Bayer Orta Doğu, Radyoloji Pazarlama Müdürü olarak atandı. Kesim görevini Dubai’den yürütecek.

Farma / Kadın Sağlığı Pazarlama ve Satış Müdürlüğü’nde, Ürün Müdürü olarak görevini sürdüren Beste Doğar, Berlin’de Kadın Sağlığı Global Pazarlama, kısa etkili kontrasepsifler Bölümü’nde Küresel Marka Müdürü olarak çalışmak üzere 12 ay süreyle görevlendirildi.

Farma / Özel Tedaviler / Oftalmoloji Pazarlama ve Satış Departmanı’nda Ürün Müdürü olarak çalışmakta olan Elif Tek, 1 Aralık 2020 tarihinden itibaren Basel’de Medikal İşler Oftalmoloji Terapötik alanına Allianz Manager olarak atandı.

Perfection İstanbul’un dijital iletişim direktörü belli oldu!

Perfection İstanbul’da dijital iletişim direktörlüğü görevine Yasin Bozdemir getirildi. Bozdemir, Perfection İstanbul’un dijital iletişim süreçlerinin geliştirilmesi, uygulanması ve yönetilmesinden sorumlu olacak.

Lise eğitimini Fenerbahçe Lisesi’nde tamamlayan Yasin Bozdemir, ardından Kocaeli Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden mezun oldu. 2004’te Alice BBDO ve Proximity İstanbul’da çalışarak reklamcılık kariyerine Jr. Reklam Yazarı olarak başladı. İlerleyen yıllarda; sosyal medya eğitimleri, yaratıcı yazarlık, eğitimciler için çocuklar açısından medya okuryazarlığı eğitimleri aldı.

Sağlık iletişimi deneyiminin temellerini “sağlık haberlerinin” toplum sağlığı için doğru başlık ve içerikle anlatılması özelinde kişisel olarak sürdürdüğü çalışmalarla edindi. 2013 yılında kişisel olarak ilgilenmeye devam ettiği niş alan, onun 110 Kadıköy-Taksim otobüsünde karşılaştığı bir arkadaşı aracılığı ile “Acıbadem Sağlık Grubu”yla görüşmesini sağladı. Burada “Dijital Medya Uzmanı” olarak görev aldı. Daha sonra Havas Worldwide bünyesinde bulunan Project House Health’te sosyal medya ekip lideri olarak çalıştı. Bayer, GSK, Pfizer, Novartis, Merck, Boehringer Ingelheim, Sanofi, Omega Pharma ve, Eczacıbaşı gibi markaların hem ürün içeriklerinin hem de dijital kurumsal iletişimlerinin kreatif & strateji süreçlerini yönetti.

Related Post

Leave a Comment