Ankara’nın reklam ajansı On1 Medya’nın bu yazısında;

Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda, Skype uygulamasından bıktığını esprili bir şekilde dile getirdi.

Elon Musk

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk, sosyal medyayı aktif şekilde kullanmaya deva ediyor. Genellikle kripto para açıklamalarıyla gündeme gelen ünlü milyarder, dönem dönem yaptığı esprilerle de konuşuluyor. Son olarak ise yaptığı Skype esprisiyle gündeme gelen Musk, adeta takipçilerinin sesi oldu.

Windows’da uygulamalardan kurutuluş olmadığına dikkat çeken Musk, bir yandan da takipçilerini güldürmeyi başardı. Ancak Musk’ın bu paylaşımı zaten daha önce yapmış olması, bazı takipçilerin tepkisini çekti.

SpaceX rakibi Rocket Lab’tan hayal kırıklığı

SpaceX rakibi Rocket Lab’tan hayal kırıklığı

SpaceX’in yeniden kullanılabilir roket anlamında en büyük rakiplerinden Rocket Lab, bugün özel bir fırlatma gerçekleştirdi. Ancak işler yolunda gitmedi.

Elon Musk’ın Skype isyanı

Elon Musk‘ın yaptığı Twitter paylaşımda, Family Guy isimli diziden bir sahne görüyoruz. Yetişkinlere yönelik yapılan dizi, her bölümde işlediği farklı konular sayesinde pek çok farklı espriye konu oluyor. Sahnedeki karakterler, Microsoft’un popüler uygulaması Skype ve Windows kullanıcısını temsil ediyor. Burada Musk, Windows kullanıcılarının ne yaparsalar yapsınlar Skype’dan kurtulamamalarına vurgu yapıyor.

Bunun nedeni ise oldukça basit. Yazılım geliştiriciler, işletim sistemlerinde sık sık kendi uygulamalarına ve programlarına yer verir. Windows 10 da farksız değil. Microsoft, kendinin ve anlaşmalı olduğu şirketlerin programlarını bilgisayarına yerleştiriyor. Bu uygulamalar adeta işletim sisteminin bir parçası gibi davranarak silinse bile hayatımızdan çıkmıyor. Her ne kadar şirket Windows 11 ile bu durumu değiştireceğini açıklamış olsa da şimdilik sorun çözülmüş değil.

Öte yandan takipçiler, Elon Musk’ın bu paylaşımı daha önce de yaptığını ortaya çıkardı. Kullanıcılar tepki gösterirken Elon Musk paylaşımla ilgili başka açıklama yapmadı.

https://shiftdelete.net/elon-musk-microsoftun-skype-uygulamasina-isyan-etti

Related Post

Leave a Comment