Ankara Prodüksiyon ajansı ON1 MEDYA ‘nın konuğu bu defa McDonald’s CanadaCossette ajansı ile logosunun ne kadar kolay tanınabileceğini ispatlayan  eğlenceli yeni bir kampanya başlattı.

‘Kemerleri Takip Edin’ kampanyası, fast food zincirinin ikonik amblemini parçalayıp yalnızca belirli bölümleri grafik ögeler olarak kullanıyor. Basit yön metin dizileriyle bir araya getirilen işaretler aracılığıyla McDonald’s arayanlar yönlerini bulabiliyorlar. 

Etrafımızda sürekli gördüğümüz, reklamlarına maruz kaldığımız logolar, reklam müzikleri, isimler bir süre sonra aklımıza kazınır ve zihnimizin tamamlama gibi bir özelliği vardır. McDonald’s’ın logosu için de aynı şey geçerli olmuş olacak ki insanlar kolaylıkla yollarını bulabilmişler.

 

“Büyük şehirlerden küçük kasabalara kadar Kanada’nın her yerinde sizi en yakın McDonald’s’a yönlendiren işaretleri bulabildiklerini fark ettik. Cossette’in Baş Yaratıcı Görevlisi Peter Ignazi, “Metin, markanın renkleri ve logosunun yaratıcı bir şekilde kullanılması olarak yalnızca ulusal değil, aynı zamanda global çapta bir kampanya “diyor.

 

 

 

Related Post

Leave a Comment