Ankara Reklam Ajansı On1 Medya bu defa bambaşka bir yazıyla karşınızda. Business Insider’ın yaptığı habere göre, geçtiğimiz çarşamba günü ABD’nin Atlanta şehrine bağlı DeKalb County isimli bölgesinin su şebekesi borularında büyük bir patlama gerçekleşti. Bu patlama öylesine büyüktü ki, patlamanın yaşandığı bölgede bir sel meydana geldi. Yaşanan bu sorundan dolayı, doğal olarak bölgedeki evlere ve işletmelere düzgün bir şekilde su verilemedi. Bununla birlikte yetkililer, bölge sakinlerine musluk suyunu içmeden önce kaynatmalarını tavsiye ettiler. Bölgedeki su kesintileri nedeniyle kullanma suyuna kolay bir şekilde erişilememesinden dolayı, restoranlarda verilen hizmetin aksaması da normal olarak karşılanabilir. Ancak Waffle House isimli restoran zincirinin bölgede hizmet veren şubeleri, bu su kesintisine rağmen alternatif bir menüyle hizmet vermeye devam ettiler. Atlanta’daki radyo kanallarından biri olan WBS Radio’da çalışan Mark Arum, çarşamba günü resmi Twitter hesabından bir tweet atarak Waffle House’un bu olağanüstü duruma karşılık olarak “Su Yok Menüsü” isimli özel bir menü çıkarttığını ifade etti ve bu menünün fotoğrafını paylaşmayı da ihmal etmedi.

Bu menüde sadece 6 adet başlangıç yemeği, kutu içecekler ve şişe su yer alıyordu. Bununla birlikte yemekler ve içecekler, tek kullanımlık tabaklar ve bardaklarda servis ediliyordu. Waffle House adına Business Insider’a konuşan Pat Warner isimli şirket çalışanı, şirketin acil durumlarda kullanmak üzere ulusal bir su yok menüsü bulunduğunu belirtti. Ayrıca Pat Warner, DeKalb County’ye yer alan 20’den az Waffle House restoranında bu menünün bulunduğunu da söyledi.

Warner’ın belirttiğine göre, su yok menüsü, restoran zincirinin tek acil durum menüsü değil. Yıllar boyunca şirket, restoranlarının çeşitli olağanüstü durumlarda hizmet vermeye devam etmesini sağlamak için bazı menüler hazırlamış. Örneğin, elektrikler kesik olduğunda, Waffle House restoranları sınırlı “güç yok menüsü” ile hizmet vermeye başlıyor. Waffle House, doğal afetlerde bile açık kalmaya kendini adamış bir şirket olarak biliniyor. Pat Warner bunun, şirket kültürünün bir parçası olduğunu ifade ediyor. İşin ilginç yanı, ABD Federal Acil Durum Yönetimi Dairesi bile bir doğal afetin etkisini tespit etmek için kaç Waffle House restoranının hizmet vermediğine bakıyor.

Related Post

Leave a Comment