Ankara Reklam Ajansı On1 Medya’nın bu yazısında;

Trendyol ve Hepsiburada platformlarında  yer alan Hediyehanem butiğinin “Umudunu Kaybetme” ürünleri sosyal medyada büyük bir tepki topladı. Deprem acıları tazeyken bunun simgelerinin ürünlerde kullanılmasına reaksiyon gösteren sosyal medya kullanıcıları, #Trendyolboykot etiketiyle paylaşım yapmaya devam ediyor.

Trendyol konuyla ilgili, “Söz konusu ürünleri platformumuzda yer aldığını tespit ettiğimiz anda derhal satıştan kaldırdık. Ürünlerin satıcısıyla ilgili gerekli tüm işlemler yapılarak platformumuzdaki satışları durduruldu” açıklamasında bulundu.

Motivasyon hediyesi kapsamında hazırlanmış “Umudunu Kaybetme” isimli ürünle ilgili sosyal medyada oluşan yorum ve eleştirileri dikkate aldıklarını belirten Hediyehanem, maksadı dışında anlaşılmalara sebep olan ürünlerin, yayınlanmasından çok kısa bir süre sonra fark edilerek ivedilikle yayından kaldırıldığını ifade etti.

Hepsiburada ise Trendyol’dan farklı olarak Hediyehanem hesabının platformdaki satışlarını durdurmadı. E-ticaret platformu krize sebep olan ürünü satıştan kaldırmakla yetindi.

Resim
Resim
Resim

Related Post

Leave a Comment