Namagoo’un online alışveriş kitlesinde yaptığı anketten bütün e-ticaret sahiplerinin ve e-ticarete geçeceklerin çıkaracağı çok güzel iç görüler var.

Daha önce online alışverişle ilgili başka bir blog yazımızda arkadaş tavsiyesinin en önemli etken olduğundan bahsetmiştik. Bu araştırmada da sonuç çok farklı değil.

Ürün fotoğraflarının açık ve düzgün olması koşulu %87 katılımcı için en önemli etken. 2. Sırada ise yukarıda bahsettiğimiz ürün yorumları geliyor.

Ürün açıklamalarının ayrıntılı olması 3. Önemli etken olurken, kolay ödeme yapılabilmesi ve kolay site içi arama onu takip ediyor.

Siteni kolay bir yapısı olması, kullanıcının deneyimini gözetmesi ve mobile uygun olması ise hepimizin bildiği gibi önemini koruyor ve hatta artırıyor.

Online mağazanızın kullanıcıların deneyimleri hatırlaması ve zevklerine göre ürün gösterme opsiyonunun olması ve hatta kişilere özel kampanyalar sunması ise büyük bir artı.

Ürün videoları listede en az önemli faktör gibi çıksa da sosyal medyada videonun önemi gittikçe artıyor ve bunun e-ticaret için de böyle olacağını tahmin etmek zor değil.

Online mağazanızda eksik gördüğünüz faktörleri hemen analiz etmeniz ve profesyonel bir yardım almanızı tavsiye ederiz.

Kaynaklar: Statista, Namagoo

Related Post

Leave a Comment